BG EN

САЩ спира ускорената обработка за визи на чуждестранни работници

Америка

САЩ спира ускорената обработка за визи на чуждестранни работници

7177
на 05.03.2017
САЩ спира ускорената обработка за визи на чуждестранни работници
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Правителството на САЩ временно спира процедурата по ускорена обработка на работни визи H-1B, които обикновено се използват от американските компании за наемане на чуждестранни работници.

препоръчано

Макар този ход да се счита като опит на президента Доналд Тръмп да пази работните места само за съгражданите си, според Службата за американско гражданство и имиграция на САЩ, мярката има за цел единствено да облекчи работата на служителите в тези бюра.

Визата за H-1B се издава на десетки хиляди висококвалифицирани чуждестранни граждани всяка година, но от трети април кандидатите вероятно няма да получават необходимия документ толкова бързо и лесно. Очаква се процедурата да бъде спряна за 6 месеца.

Такива пропуски обикновено взимат учени, инженери, компютърни програмисти или кадри, чиято работа изисква високоспециализирани знания.

САЩ пускат 85 000 визи H-1B ежегодно, повечето от които са „разграбени“ от индийските аутсорсъри, чиито служители запълват липсата на инженери в страната. Чрез ускорената процедура документ за влизане в Щатите се получава за 15 дни срещу допълнително заплащане.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК