BG EN

Сблъсъци между участници в два протеста в центъра на Тбилиси

Европа

Сблъсъци между участници в два протеста в центъра на Тбилиси

4829
на 09.07.2019
Сблъсъци между участници в два протеста в центъра на Тбилиси
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Между участници в различни протестни акции пред парламента на Грузия в Тбилиси се е стигнало до сблъсъци, съобщава елекстронното издание „Грузия Online”, като информацията е потвърдена и от „Спутник Грузия”.

препоръчано

Уточнява се, че в инцидента са участвали демонстранти, искащи оставката на Министъра на външните работи на Грузия Георги Гахари и активисти, протестиращи срещу провеждането на акция на ЛГБТ – „Марш на достойнството”.

Посочва се, че сътрудници на правоохранителните органи са разположили полицейски кордон, за да осигурят разделянето на двата протеста, но това не е попречило да се стигне до сблъсъци.

 Снощи пред офиса на телевизия „Рустави 2” в Тбилиси също се проведе протест, организиран във връзка с изказвания на водещия в телевизията Георги Габуни, който в неделя в ефир, в свое авторско предаване си е позволил нецензурно да обиди президента на Русия Владимир Путин.

Превод и редакция: ПИК

 

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО) Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 108
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК