BG EN

СЗО отново с плашещи новини: Има опасност от масово разпространение на холера

Европа

СЗО отново с плашещи новини: Има опасност от масово разпространение на холера

21450
на 06.08.2023
СЗО отново с плашещи новини: Има опасност от масово разпространение на холера
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

От началото на годината са регистрирани огнища на холера в 25 държави, което е с девет държави повече, отколкото през същия период на 2022 г. Това съобщи Световната здравна организация, която оцени риска от по-нататъшно разпространение на болестта в света като "много висок".

препоръчано

Както отбелязва СЗО в своя информационен бюлетин, "най-малко 25 държави са съобщили за случаи на холера от началото на годината до 15 юли". Най-новото уведомление за откриване на заболяването е получено от Индия в средата на месец май. През същия период на миналата година случаи на холера са били съобщени в 16 държави.

"Като се има предвид нарастващият брой огнища и тяхното географско разпространение, както и липсата на ваксини и други ресурси, Световната здравна организация продължава да счита риска на глобално ниво за много висок", заявиха от централата на организацията в Женева.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 83
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК