Симона Халеп спечели турнира в Монреал

5288
на 01.08.2016

Румънката Симона Халеп, поставена под номер 5 в схемата, победи със 7:6(2), 6:3 американката Медисън Кийс на финала на турнира в Монреал, с което спечели 14-а титла в своята кариера. 24-годишната Халеп взе странен първи сет, включващ осем пробива. Румънката поведе в резултата след тайбрек, а след това Кийс загуби подаването си във втория гейм на втория сет. Впоследствие Халеп удържа сервиса си до края на мача и спечели за час и 16 минути, като в последното разиграване 21-годишната американка изпрати топката в мрежата след удар от форхенд.

След победата си в Торонто Халеп вече е с баланс 3:1 успеха срещу Кийс. За последно двете се срещнаха на "Уимбълдън", където Халеп надделя в три сета. Кийс участваше на турнира в Монреал под номер 10 в схемата.