СИН ТРИУМФ! "ГЕРЕНА" В ЕКСТАЗ! "Левски" нокаутира Лудогорец в края

48193
на 13.08.2016
СИН ТРИУМФ! ГЕРЕНА В ЕКСТАЗ! Левски нокаутира Лудогорец в края

Син триумф! "Левски" нокаутира Лудогорец в самия край на дерби среща от Първа лига. В герой за домакините се превърна Божидар Краев, който реализира в 90-тата минута на мача за 1:0.

Двубоят започна изключително нервно като в 12-та минута се заформи меле между играчите на двата тима. Мачът също така дори бе прекъсван заради пиро-ефекти от страна на домакинската публика.

В хода на дербито последваха по-чисти голови положения за "сините". Прохазка в 24-тата минута шутира силно от далечна дистанция. Топката прехвърли Владо Стоянов и се отби от гредата, не пожелавайки да влети в мрежата. В 67-та минута пък Аниете пропусна от близка дистанция да реализира.

В заключителната част на срещата Анисе напусна терена след сериозна контузия. Така се стигна до 90-а минута. Когато при поредица от рикошети, Краев се ориентира най-добре в наказателното поле на Лудогорец и реализира изключително важен гол за "Левски" – 1:0.

Победата е ключова и за Люпко Петрович, който съумява да запише ценен успех начело на "сините" над разградчани.

"ЛЕВСКИ" (4-2-3-1): Йоргачевич; С. Александров, Пиргов, А. Александров, В. Минев; Г. Костадинов, Прохазка; Краев, Аниете, Нар; Адениджи

Старши треньор: Л. Петрович

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): В. Стоянов; Сисиньо, Моци, Паломино, Натанаел; Дяков, Анисе; Вандерсон, Марселиньо, Кафу; Кешерю