ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Двама души бяха ранени вчера, след като ракети, изстреляни от сирийска територия, избухнаха в региона Бекаа, съобщи китайската агенция Xinhua (Синхуа).
Изданието се позовава на ливански държавни медии, според които сирийските ракети паднаха в селището Ал Лабуе в източната част на долината Бекаа. Една от тях предизвика пожар в полето в района Джабула, който се намира в съседство с Ал Лабуе.
Сирийски бунтовници от април насам предприеха няколко ракетни атаки по град Хермел в Източна Бекаа, който се намира в съседство със сирийския град Ал Кусаир, при което досега са загинали трима души и още 12 са ранени. Това се прави като отмъщение за участието на „Хизбулла” в боевете за Ал Кусаир на страната на сирийските правителствени войски.


