ГОРЕЩО
ШАШ И ПАНИКА: Голямо шубе подгони ПП, Денков кандърдисва Радев да не скача на избори
СЕНЗАЦИОННА ВЕРСИЯ! Оставката на правителството спря създаването на протестна партия, която да служи като патерица на ППДБ и Румен Радев
БЕЗ ПАНИКА: Спират 6-и блок на АЕЦ "Козлодуй" за отстраняване на дефект
ПОЛИТИЧЕСКА ВЪРТЕЛЕЖКА: Радев започва консултации, първи в понеделник идват ГЕРБ и ППДБ
Наркобосът Росен Стъкларя сред арестуваните при акцията срещу шефа на 5-о РУ в София
Близък изток
Сирийският министър на културата: Паметниците в Палмира ще бъдат възстановени
2716
на 27.03.2016
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Древните паметници в освободения сирийски град Палмира със сигурност ще бъдат възстановени, каза в интервю за агенция Sputnik министърът на културата на Сирия Исам Халил.
препоръчано
Сирийската армия и бойците от паравоенния отряд „Пустини соколи“ в неделя напълно освободиха града от терористичната групировка „Ислямска държава“. Палмира, древните руини на които са част от Списъка на световното културно и природно наследство на ЮНЕСКО, се намираше под контрола на ИД от средата на май 2015 г.
„Ние ще работим за оценка на щетите, причинени от терористите на паметниците на Палмира, ще ги реставрираме и обещавам, че те ще бъдат отново както преди“, каза министърът.
свързани новини
В ЮНЕСКО обмислят да посетят освободения град Палмира
3082
на 27.03.2016
Опитали да убият в Израел човека на Зеленски със златната тоалетна
24111
на 11.12.2025
Хакан Фидан: Турция няма да позволи нов хаос в Сирия
10316
на 11.12.2025
Израел отново отвори граничния пункт "Алънби" между Западния бряг и Йордания
7103
на 11.12.2025
Израел запазва военно присъствие в Южна Сирия
8241
на 08.12.2025


