BG EN

Сирия обвини Турция в агресия

СВЕТЪТ ДНЕС

Сирия обвини Турция в агресия

3644
на 30.10.2014
Сирия обвини Турция в агресия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Сирия обвини Турция в „агресия”, след като бе позволено на въоръжени формирования да пресекат турско-сирийската граница, за да се включат в съпротивата срещу „Ислямска държава” в Кобани, пише агенция "Фокус", позовавайки се на New Zealand Herald.

„Виждам, че Турция продължава с агресивната си роля срещу Сирия. Това е много опасна роля за целия регион”, заяви политическият съветник на сирийския президент Башар Асад, Бутаниа Шабан.
В сряда Турция позволи на 50 въоръжени членове на Сирийската свободна армия да пресекат границата и да помогнат назащитниците на Кобани да изтласкат силите на „Ислямска държава” от града.

Бутаниа Шабан изказа предположение , че Турция се опитва да възстанови своите позиции на доминираща сила, както по времето на Османската империя.

„Тези действия на Турция са мотивирани от османски амбиции. Те нямат за цел да спасят кюрдите”, добави тя.

Изявленията на политическия съветник на сирийския президент показват, че някога приятелски настроените една към друга Сирия и Турция остават силно антагонистични, и дори не могат да застанат една до друга в борбата срещу „Ислямска държава”.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Виктор Димчев пред ПИК TV: Кампанията е тиха, защото всички гледат към сглобка след изборите (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Кампанията е тиха, защото всички гледат към сглобка след изборите (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК