BG EN

Скандал! Софийска фирма лапна язовир "Стойковци" край Логодаж на концесия за 10 години

Региони

Скандал! Софийска фирма лапна язовир "Стойковци" край Логодаж на концесия за 10 години

62951
на 02.12.2016
Скандал! Софийска фирма лапна язовир Стойковци край Логодаж на концесия за 10 години
Автор:   ПИК

Хората готви на масови протестни действия

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Язовир "Стойковци" край благоевградското село Стойковци е отдаден на концесия на софийска фирма за срок от 10 години и 24 000 лева месечен наем, съобщава Струма.ком, като се позовава на хора в селото. Сделката е направена "на тъмно" и кметовете, чиито села използват язовира като единствен източник за поливане на земеделските земи, не са били уведомени.

препоръчано

Харизването на язовира предизвика масово недоволство от местните хора, както и от любителите риболовци, които са сигурни, че новият стопанин ще въведе нови правила, които ще ги засегнат сериозно. Затова в селата Логодаж, Селище, Бучино, Зелен дол и Покровник са готови на активни протестни действия.

Днес кметовете са депозирали в министерството на земеделието възражение, уведомени са и депутатите от региона за вземане на спешни мерки и прекратяване на това безумие.

Преди дни те са написали и възражение до Напоителни системи -Дупница. Ако язовирът не бъде върнат на хората, жителите на селата ще блокират пътя към границата и ще излязат на протестни действия без срок.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК