Слаб Григор преклони глава пред Гаске и отпадна от "Уимбълдън"

19302
на 03.07.2015
Слаб Григор преклони глава пред Гаске и отпадна от Уимбълдън

Григор Димитров загуби с 3:6 4:6 4:6  от Ришар Гаске в третия кръг на тенис турнира "Уимбълдън". Григор не успя да се възползва от множеството си възможности и не осъществи нито един пробив в мача. Все пак в края на мача българинът показа борбеност и спаси 4 мачбола, но и това не беше достатъчно, за да вземе сет.

Българинът допусна ранен пробив. При 4:2 гейма за французина, най-добрият ни тенисист пропусна три точки да върне пробива и Гаске затвори сета с 6:3.

Вторият сет започна равностойно. При 3:2 за Григор българинът отново пропусна 3 точки за пробив. В следващия гейм беше наказан и Гаске успя да пробие, което беше достатъчно да спечели и втория сет със 6:4.

Третият сет стартира с гейм за Григор Димитров. Ришар Гаске изравни за 2:2 и се възползва от ново разколебаване на Димитров, за да осъществи нов пробив и да обърне до 3:2 в своя полза. Григор Димитров спечели своето подаване за 4:5 и даде всичко от себе си в следващия гейм, като отрази четири мачбола на съперника, но Гаске в крайна сметка успя при петата си възможност да затвори сета с 6:4, а с това и мача с 3:0 сета.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден