Славия надигра тотално Левски на "Герена" и триумфира в най-старото столично дерби

32202
на 01.03.2020
Славия надигра тотално Левски на Герена и триумфира в най-старото столично дерби

Изненадите в този кръг на шампионата продължават с пълна сила. След като вчера ЦСКА загуби срещу новаците от Царско село, в неделния следобед същата съдба сполетя и другия гранд - Левски.

"Сините" загубиха домакинството си на Славия с 1:2 в голямото столично дерби. Победата за селекцията на Златомир Загорчич обаче не трябва да бъде категоризирана като сюрприз, тъй като "белите" бяха по-добрият тим на "Герена" и заслужиха максимално трите си точки.

В герой за гостите се превърна нападателят Ивайло Димитров, разписал се по веднъж в двете полувремена. Той беше близо и до реализирането на хеттрик, но устремът му бе спрян от страничната греда. Между тези голове за Левски се разписа Найджъл Робърта.

Вековниците обаче бяха прекалено пасивни в атака и така разочароваха своите многобройни фенове. Те остават без успех в официален мач от началото на календарната година, а също така не се възползваха и от грешките на преките им съперници за второто място ЦСКА и Локомотив Пловдив.

В трети пореден двубой, левскарите завършиха срещата с човек по-малко заради директен червен картон на Дени Алар, предават колегите от "Топспорт".

Домакините бяха шокирани в 7-ата минута, когато перфектна комбинация на Славия приключи с попадение в тяхна полза. Младият Филип Кръстев доказа, че се намира в отлична форма, след като разсече неуверената защита на левскарите с подаване за Ивайло Димитров. Таранът стартира на ръба на засадата и сам срещу Миятович елегантно матира черногореца за 0:1.

Радостни възгласи огласиха "Герена", след като Левски стигна до равенството в 26-ата минута. Дени Алар центрира от корнер, Найджъл Робърта се измъкна от персоналния си пазач и с глава не остави никакъв шанс на Стергиакис за 1:1.

Страхотната игра на Славия след почивката логично доведе и до втори гол в тяхна полза. Галин Иванов получи топката по фланга, след което много майсторски преодоля статичния Деян Лозев. Оттук насетне българският национал свърши своята работа, предоставяйки топката успоредно на голлинията за Димитров, който макар и от втория опит, отново огорчи "сините".

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете