BG EN

СЛЕД 60 000 ЖЕРТВИ: Израел мисли за ново примирие с "Хамас“

Близък изток

СЛЕД 60 000 ЖЕРТВИ: Израел мисли за ново примирие с "Хамас“

13362
на 20.08.2025
СЛЕД 60 000 ЖЕРТВИ: Израел мисли за ново примирие с Хамас“
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Израел заяви, че ще отговори на международните посредници до петък относно нов план за прекратяване на огъня в Газа, на фона на нарастващия натиск за примирие във война, която отне живота на повече от 60 000 души.

препоръчано

След масови протести в Израел, искащи споразумение за освобождаване на останалите 20 живи израелски заложници, държани в Газа, стана ясно че Хамас са намалили критериите си относно освобождаването на палестински затворници, както и относно обхвата на желаната от тях буферна зона за сигурност.

Според съобщените подробности за предложения план, около половината от останалите живи заложници ще бъдат освободени поетапно в замяна на около 150 палестинци, държани в израелски затвори, по време на предвиденото 60-дневно прекратяване на огъня, предаде Нова телевизия.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Новият кабинет полага клетва. Румен Радев: Нямаме никакви илюзии за кризите и изпитанията, които стоят пред нас (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Новият кабинет полага клетва. Румен Радев: Нямаме никакви илюзии за кризите и изпитанията, които стоят пред нас (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 36
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК