След оспорван двубой: ПСВ устиска с 10 души без гол срещу Атлетико

6144
на 24.02.2016

ПСВ Айндховен и Атлетико Мадрид завършиха 0:0 в първия осминафинален сблъсък помежду си от Шампионската лига.

Още в четвъртата минута Лусиано Вието бе изведен на стрелкова позиция от Габи, но Брума в последния момент се намеси решително.

В 10-та Юрген Локадия имаше претенции за дузпа, след съприкосновение с Габи, но италианският рефер Даниеле Орсато не посочи бялата точка.

Атлетико се оттегли в по-задни позиции, но организираше светкавични контраатаки, при които защитата на ПСВ сериозно страдаше, пише гонг.бг.

В 32-та минута златен шанс се откри за домакините в пеналта на Атлетико, но наситената отбрана на "дюшекчиите" не позволи топката да влети във вратата.

Атлетико като цяло изглеждаше по-опасния тим преди почивката, но ПСВ не се отказваше, и действаше уверено пред своите фенове.

В 57-та минута Вилемс отправи страхотен пас към Локадия, но защитата на Атлетико пак бе на мястото си.

Пет минути по-късно, най-после топката бе в мрежата, този път на ПСВ, но Диего Годин извърши явно нарушение, преди да засече центрирането във вратата, и попадение не бе зачетено.

В 68-та минута нещата за ПСВ се обърнаха надолу с главата, след като Гастон Перейро си изпроси втори жълт картон, само четвърт час след първия. Перейро скочи и грубо изблъска съперников футболист, и Орсато му посочи пътя към съблекалните.

В оставащите малко повече от 20 минути, "филипсите" очаквано се прибраха, но се бориха със зъби и нокти, за да запазят поне нулевото реми преди реванша.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите