BG EN

Следят 12 осъдени с гривни

Темида

Следят 12 осъдени с гривни

9201
на 15.06.2019
Следят 12 осъдени с гривни
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

За по-малко от два месеца у нас са сложени гривни за проследяване на 12 човека, които търпят различен тип наказания.

препоръчано

Това зяви директорът на Главната дирекция за изпълнение на наказанията Васил Миладинов, цитиран от БТА. Според него този метод позволява на лицата ефективно приобщаване. Те не са отделени от семействата и работата си. Десет от 12-те са с контрол на радиочестотно наблюдение. Други двама се контролират от сателит. Всичките 12 души са между 18 и 40 години - предимно осъдени за престъпления против личността и собствеността. До момента нито един от тях не е нарушил ограничителните мерки.

Системата ще бъде собственост на Министерство на правосъдието и така ведомството ще има относително пълен контрол, каза ресорният заместник-министър Николай Проданов. При предишен проект тази дейност се извършваше от външен оператор. На три категории лица ще бъдат слагани гривни - в затворнически общежития от открит тип - на тези, които имат разрешение да нощуват извън общежитието, осъдени на пробация и тези под домашен арест.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 12
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК