BG EN

Служителите на ВиК – Варна отново заплашват с протести и блокади

Региони

Служителите на ВиК – Варна отново заплашват с протести и блокади

3881
на 14.08.2013
Служителите на ВиК – Варна отново заплашват с протести и блокади
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Служителите на ВиК – Варна отново заплашват с протести и блокади, след като управата на дружеството не се отказа от намерението си да назначи за нов управител на дружеството. Това стана ясно на днешната пресконференция на ръководството, предаде "Фокус". 

препоръчано

Изборен на новия ръководител на ВиК Варна вече беше оспорено от четири общини от Варненска област в резултат на което вписването му вече е обект на съдебен спор.

„Това ще бъде по негова жалба срещу определението въпреки, че не е страна по делото. В момента се водят четири дела от съдружниците за отмяна на решението на Общото събрание за неговия избор. Заради тези дела именно е спряно вписването му, докато приключи съдебната процедура”, посочи Диляна Димитрова. 

В средата на миналия месец от страна на работниците отново имаше протести срещу внезапната смята на управителя та ВиК – Варна Валентин Вълчев. Те твърдят, че за смяната на управителя ни няма никакви конкретни причини. Според тях, ако той бъде отстранен, има опасност да пропадне инвестиционният план на дружеството за милиони левове, който предвижда подмяна на водопроводи и подобряване на качеството на услугата. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета Радев в Министерския съвет (ОБНОВЕНА) ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета "Радев" в Министерския съвет (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 65
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК