ГОРЕЩО
ТАКА СТОЯТ НЕЩАТА! Радев: След 13 пакета военна подкрепа България достигна предела си за помощ за Украйна
Радев отрече кабинетът да замразява минималната работна заплата до 2028 г.
Повдигнаха обвинение за убийство на изверга, бутнал мъж от Лъвов мост
Васко Тайсъна от "Калашниците" се моли пред съда за по-лека мярка - ето какво решиха магистратите
ТЕЖКА СИТУАЦИЯ! Шишков разкри колко са зле пътищата у нас: Няма изградено трасе от Видин до София, а АМ „Хемус“ е с една голяма дупка по средата
Така щели да се вдигнат доходите на населението
Волен Сидеров поиска одържавяване на мобилните оператори, за да може минималната работна заплата да стане 1000 лв., а минималната пенсия - 500 лв. Лидерът на "Атака" предложи идеята си в декларация от името на парламентарната си група. От трибуната Сидеров неочаквано нападна министър-председателя Бойко Борисов за негово изказване пред Американската търговска камара отпреди няколко дни, че искал да вдигне доходите, но нямало откъде. "Аз ще му кажа откъде да дойдат парите. Мога да организирам и неделно училище за министър-председателя по въпроса", заяви шефът на "Атака" от парламентарната трибуна. Волен Сидеров поиска да се прекратят концесиите за злато. Държавата от своя страна трябвало да възстанови добива на цветни метали и така щели да се осигурят 3 млрд. лева на година. Сидеров поиска национализация и на електро-разпределителните дружества, което щяло да докара още 1 млрд. лева на бюджета. Ако върнете и мобилните оператори на държавата, и оттам ще дойдат поне 1 милиард лева, заяви председателят на "Атака", макар че тези оператори никога не са били държавни. Още 3 милиарда лева щели да се осигурят, "ако спрете подаръците за циганското население", които били по няколко хиляди лева на месец. Друго перо за по-високи заплати било спирането на контрабандата, което щяло да донесе още 2 млрд. лева на държавата. Освен това България трябвало да не плаща вече "дълга на Милен Велчев", а самият той - да бъде вкаран в затвора. Волен Сидеров изрази раздразнението си от думи на Бойко Борисов, че има опасност национализмът да залее Европа. Според Сидеров обаче именно национализмът щял да спаси България. Лидерът на "Атака" предупреди Борисов, че ще стане като Иван Костов, който като паднал от власт бил в такъв шок, че спрял да говори и си комуникирал "само с теменужката".препоръчано


