Станишев при пристигането си на Бузлуджа: Длъжни сме да реализираме промяната
На исторически връх са се събрали над 35 хил. симлатизанти на БСП
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Днес съм убеден, че хората на тази историческа поляна ще дадат едно ясно послание за подкрепа на правителството да си свърши работата, да реализират своя план за промяна на България". Това каза лидерът на БСП Сергей Станишев, който пристигна на събора на социалистите на връх Бузлуджа, предаде БГНЕС.
"Защото ние обещахме преди изборите промяна и сме длъжни да я реализираме", добави Станишев.
На въпрос какво послание ще отправи към хората, лидерът на БСП отговори: "Хората са различни. Ние чуваме и тези, които протестират, и тези, които не протестират, които искат да започне промяна и пречистване от едно управление, което за 4 години тотално смаза институциите, унищожи бизнеса, замрази доходите на хората. Тази промяна трябва да се реализира и имаме волята за това", каза Станишев.
Той бе посрещнат от много симпатизанти, които искаха да се снимат с него и го поздравяваха. Някои от тях му казаха: "Никакво отстъпване". Самият Станишев посочи, че на Бузлуджа се черпи сила от извора, търсят мъдростта на техните предци, решение на проблемите, пред които е изправена България.
Съборът на левицата на Бузлуджа тази година се провежда под мотото "България на хората". Над 35 000 души се събраха до 11 ч. Продължават да прииждат и още симпатизанти. Съборът започна с фолклорна програма. На историческия връх 122 млади социалисти ще получат партийните си книжки.
Очаква се да пристигне и премиерът Пламен Орешарски. Някои от присъстващите идват всяка година, но има и такива, които споделиха, че идват за първи път, за да подкрепят Пламен Орешарски.


