ГОРЕЩО
ИЗВЪНРЕДНО от прокуратурата: Ето какво се случва с разследванията за строежа на магистрала "Хемус"
ТАКА СТОЯТ НЕЩАТА! Радев: След 13 пакета военна подкрепа България достигна предела си за помощ за Украйна
Радев отрече кабинетът да замразява минималната работна заплата до 2028 г.
Повдигнаха обвинение за убийство на изверга, бутнал мъж от Лъвов мост
Васко Тайсъна от "Калашниците" се моли пред съда за по-лека мярка - ето какво решиха магистратите
Помогнала й американка
Софиянка роди съвсем сама в дома си, като единственият човек, който й помагал, била американка. Тя й давала съвети по... скайп. Това разкрива самата родилка пред “Телеграф”. Макар лекарите да са категорични, че раждането в домашни условия крие огромни рискове, а само през последните месеци починаха няколко бебета заради усложнения, тази практика набира все повече последователи у нас. Жената давала съвети на софиянката по скайп, направила същото и за поне още 20 българки. Жената разказва, че бебето не било планирано, затова дълго време се чудела дали да го остави. После решила все пак да роди, но вкъщи. Такава идея й дошла, след като си общувала в интернет с жени, които били родили вкъщи. Съпругът й обаче бил против, затова тя до последно не му казала за намеренията си. “И до ден днешен той си мисли, че съм родила в болница. Ако му кажа истината, съм убедена, че ще поиска развод и ще вземе детето”, разказва младата майка. Микаела, американката, която я напътствала по скайп, станала свидетел за проплакването на повече от 20 български бебета. “Тя не иска нищо в замяна. За нея е достатъчно да бъде просто част от това. Трудно е за обяснение и знам, че хората, които ще ме сметнат за напълно луда, са болшинство. Така или иначе обаче аз родих детето си живо и здраво и то вече е на 3 години. Доволна съм от избора си и ако утре ми се наложи да избирам отново, пак ще взема именно това решение”, твърди жената.препоръчано


