Стоук Сити спря негативната серия

5578
на 04.01.2017

Стоук записа първа победа в последните си шест мача във Висшата лига, след като надделя с 2:0 в домакинството си на Уотфорд. Защитникът Райън Шоукрос откри резултата, след като засече топката след ъглов удар секунди преди края на първото полувреме. Неостаряващият Питър Крауч удвои аванса на "грънчарите" в началото на втората част, като Чарли Адъм  центрира и за второто попадение.

Прьодъл, който носеше вина за втория гол на Стоук, бе най-близо до попадение за гостите, но те не застрашиха особено вратата на Лий ГрантДжонатан Уолтърс пък можеше да направи резултата класически след прекрасно подаване на Крауч, но Гомеш успя да се намеси.

Стоук се изравни по точки (24) с десетия Саутхемптън, а Уотфорд има две точки по-малко и заема 13-а позиция.