Страхотен мач за Везенков и нова победа на Сакраменто в НБА

Баскетбол

17738
на 19.12.2023

Александър Везенков се включи по-най-добрия начин от резервната скамейка за успеха на неговия Сакраменто Кингс срещу гостуващия Вашингтон Уизардс със 143:131 точки в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Единственият българин в "Лигата на извънземните" стартира от пейката, но при влизането си избухна със супер тройка.

Родният състезател регистрира общо 8 точки, 7 борби и 2 асистенции за 11 минути и 45 секунди на паркета в препълнената "Голдън 1 Сентър" в Сакраменто. Той беше 2 от 3 при стрелбата за 3 точки и общо 3 от 5 като цяло в стрелбата за 2 и 3 точки.

Мегазвездата Давидас Сабонис оформи "трипъл-дабъл" от 28 точки, 13 борби и 12 асистенции, а другият най-добър в тима - Де'арън Фокс приключи като най-резултатен в срещата с 30 точки.

За Вашингтон най-много вкара Джордан Пуул - 28. Кайл Кузма добави 27, информира "Фокус“.

С третия пореден успех Сакраменто остават четвърти в Западната конференция с актив от 16 победи и 9 загуби. Вашингтон са 14-и на Изток с едва 4 победи и 22 загуби.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)