СТРАХОТНО ЗРЕЛИЩЕ: Ботев Пловдив пак удари ЦСКА и отиде на финал за Купата (СНИМКИ)

Топ новина

25177
на 02.05.2024

Отборът на Ботев Пловдив се класира на финал за Купата на България за четиринадесети път в своята клубна история.

"Канарчетата" изиграха най-силния си мач след своето завръщане на "Колежа", побеждавайки ЦСКА и в полуфинала-реванш от турнира. Този път успехът беше с 2:0 и стопли сърцата на почти 20 000 зрители, заели своите места на модерното спортно съоръжения.

Както по трибуните, така и на терена, зрелището беше невероятно. "Канарчетата" направиха важна крачка още в самото начало, когато реализираха чрез Ивелин Попов в 4-ата минута.

Откриващото попадение определено донесе импулс в играта на отбора, предвождан от Душан Керкез, докато в тази на "червените" се виждаше прекалено много брак в хода на първия четвърт час.

"Жълто-черните“ вкараха втория си гол в 82-ата минута и напълно отказа ЦСКА от амбиции за обрат. Домакините разиграха по земя, а Укаки пое вляво, след като Уме хитро пропусна за него, тъй като беше в засада. Укаки даде успореден пас за влезлия като резерва Дилан Мертенс, който с много премерен изстрел преодоля Густаво Бусато и зарадва домакинските привърженици на "Христо Ботев" - 2:0 за Ботев!

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)