СУПЕР ПОБЕДА: "Прайм Тайм" Гришо се вихри в Монако, за радост на феновете - Димитров си заслужи среща с... (ОБНОВЕНА)

89673
на 17.04.2019
СУПЕР ПОБЕДА: Прайм Тайм Гришо се вихри в Монако, за радост на феновете - Димитров си заслужи среща с... (ОБНОВЕНА)

Григор Димитров записа отлична победа с 2:0 сета срещу Ян-Ленард Щруф (Германия) в двубой от 2-ия кръг на Мастърс турнира в Монте Карло. 7:6 (2), 6:4 в отделните части. Така Гришо повече от заслужено ще срещне в следващата фаза Рафаел Надал, който разгроми по-рано днес Роберто Баутиста Агут с 6:1, 6:1. Надал е 11-кратен шампион на сингъл в Княжеството. Предстои мач-шедьовър с родно участие в спорта.

На ниво АТП Уорлд тур Димитров вече води с 2:1 успеха в съперничеството с Щруф. В предходния рунд Гришо надви с 2:0 сета Матео Беретини (Италия). Ян-Ленард е под номер 44 в световната тенис-ранглиста.

Гришо изоставаше с 0:40 в първия гейм, но съумя да вземе подаването си - 1:0. След това Щруф изравни - 1:1 гейма. Димитров имаше пасив от 0:30 точки в третия гейм, като отново успя да не допусне пробив и поведе с 2:1. Втори пореден бърз сервис-гейм за германеца и 2:2. Последва ново трудно подаване на Гришо, като след оспорван гейм Щруф проби за 3:2.

Григор обаче отвърна подобаващо, брейк на 40 за нашия и 3:3. Зададе се много драматично подаване на Димитров като хасковлията съумя да не допусне пробив, след редица обрати, и поведе с 4:3. Ян-Ленард изравни - 4:4.

Последва маратонски сервис-гейм на Григор, нашият успя да парира точка за брейк и излезе напред в резултата - 5:4. Щруф взе подаването си от 0:30, 5:5.

Гейм на 30 за Гришо и 6:5. В този момент германецът записа подаването си от 15:40, отразявайки 2 сетбола - 6:6.

Тайбрекът стартира с мини-брейк за Ян-Ленард Щруф, Григор обаче натисна турбото и спечели дългия гейм със 7:2 точки. Така Димитров взе драматичния първи сет.

Втората част започна с пробив на 30 за Гришо. Мощни надъхващи викове на родната тенис звезда.

Подаване на 40 за Григор и 2:0 гейма в негова полза. Щруф отрази точка за брейк и намали пасива си - 1:2. Сервис-гейм на 15 за Гришо - 3:1. Ян-Ленард парира поредица от възможности за пробив - 2:3. Почти безпроблемен сервис-гейм за Димитров - 4:2.

До края на спора преднината на Гришо се запази. И "Прайм Тайм" - както е един от прякорите на Григор, затвори срещата след 6:4 във втория сет.