СУПЕР СКАНДАЛ НА "ПОЗИТАНО" 20! Социалистът Красимир Янков скочи остро: Всички политици, участвали в приватизацията, да напуснат, Нинова е изпълнявала програма на Иван Костов
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Дойде време политиците на прехода да отстъпят. Всички, участвали пряко или косвено в приватизацията, трябва да отстъпят, за да не бъдат в тежест на една ревизия на станалото през последните 28 години. Това каза пред БиТиВи Красимир Янков от БСП, който коментира ролята на партийния лидер Корнелия Нинова в приватизацията на „Техноимпекс” през 1998 г.
"Тя е изпълнявала политическата програма на дясно правителство с премиер Иван Костов. Левицата винаги е била против приватизацията на външнотърговските дружества, защото тя отряза достъпа на държавата до ред пазари и така икономиката бе срината. Не може да се твърди, че въпросите на ГЕРБ към Нинова за „Техноимпекс” са удар по партията. Категорично отхвърлям аз и другите членове на БСП да носим отговорност за един период, в който политиката е дясна и не се изпълнява от членове на БСП. Партията не е грешила през този период”, добави той.
Бившият член на Изпълнителното бюро на БСП подчерта, че законови промени от времето на ОДС са дали възможност на хора без опит да влязат директно в управлението на ключови предприятия и да ги подготвят за „грабителска” приватизация. Той окачестви действията на Нинова от тогава като „политическа поръчка”.
"Председателят на БСП в един стар период е изпълнявала политиката на наш опонент. Приемете, че Корнелия Нинова в един период е изпълнявала дясната политика на Иван Костов и след това е еволюирала до член на БСП. Ляв е всеки млад човек, при нея има малко по-различен случай”, отбеляза Красимир Янков.
Той определи като политик на прехода и Бойко Борисов, като посочи, че като главен секретар на МВР през 2001 г. е можел да разследва престъпления свързани с приватизацията, а освен това по това време са били раздържавени електродружествата. Янков коментира още, че в БСП е имало искания за вот на недоверие срещу правителството, но по неясни причини се е стигнало до забавяне и сега оправданието са преговорите с ДПС, макар левицата да има достатъчно депутати, за да внесе вота сама.