BG EN

Съдят двама психиатри, пласирали незаконно метадон

Темида

Съдят двама психиатри, пласирали незаконно метадон

18429
на 04.06.2025
Съдят двама психиатри, пласирали незаконно метадон
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Окръжна прокуратура-Пловдив привлече като обвиняеми 54-годишната Ф.Т. и К.Т., на 56 г., за това, че на 02.06.2025 г. в гр. Пловдив, в съучастие като извършители, в качеството им на лекари - Ф.Т. като ръководител на програма за лечение на наркозависими лица с метадон, а К.Т., като лекар, в ползвания от тях психиатричен кабинет, без надлежно разрешително държали с цел разпространение високорисково наркотично вещество - метадон. Спрямо Ф.Т. е повдигнато обвинение и за това, че е разпространила  високорискови наркотични вещество  - метадон с нетно тегло 278 грама.

препоръчано

Като обвиняем е привлечен и Н.С, на 50 г.,  за това, че на 02.06.2025 г. в гр. Пловдив без надлежно разрешително е придобил с цел разпространение високорисково наркотично вещество - метадон с общо тегло 278 грама - престъпление по чл. 354а, ал. 1 от Наказателния кодекс.

На 02,06,2025 г. в гр. Пловдив е била извършена проверка в психиатричен кабинет за метадонова програма за лечение на наркозависими лица. Практиката се провеждала от двамата лекари - Ф.Т. и К.Т. Установено е, че същия ден Н.С. посетил кабинета на двамата лекари и получил горепосоченото количество метадон, без да е бил включен в списъка за лечение на зависими лица.

Тримата обвиняеми са задържани за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. По досъдебното производство се извършват действия по разследването.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство
ново
Днес: 66
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК