BG EN

Сърбия се оплака: Не можем да се справим с притока на бежанци

ЧАС ПИК

Сърбия се оплака: Не можем да се справим с притока на бежанци

4813
на 15.09.2015
Сърбия се оплака: Не можем да се справим с притока на бежанци
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Сърбия заяви, че не може да се справи с увеличаващия се брой имигранти, които се струпват на границата й с Унгария.

препоръчано

„Това е сериозна криза за ЕС, който трябва да се отнесе сериозно и с ясен план“, каза сръбският външен министър Ивица Дачич пред репортери в Прага. „Идеята за връщане на имигранти в Сърбия, докато други идват от Гърция и Македония, е неприемлива, защото тогава ние ще станем център на пристигащите“, каза той след среща със своя чешки колега Любомир Заоралек.

„Бихме искали да бъдем част от решението на проблема, но това не може да бъде в наша вреда“, каза Дачич като допълни, че „Сърбия не може да се справи с това“.

По-рано Унгария каза, че имигранти, чиито молби за убежище са отхвърлени, ще бъдат връщани в Сърбия.

Днес Будапеща затвори границата си със Сърбия, блокирайки отвора в телената ограда, от където много от имигрантите преминаваха, както и два от официалните си пропусквателни пункта.

“140 000 имигранти са пресекли нашата граница и само 550 са подали молба за убежище в Сърбия, всички останали биха искали да продължат към Западна Европа“, каза още Дачич. Той допълни, че в страната вече има стотици хиляди бежанци от Хърватия и Косово – наследство от минали конфликти в Западните Балкани. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО) ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО)
ново
Днес: 105
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК