BG EN

ТЕСЛА! "Булгаргаз" поиска 18% по-скъп газ от 1 юли

Животът днес

ТЕСЛА! "Булгаргаз" поиска 18% по-скъп газ от 1 юли

12472
на 09.06.2018
ТЕСЛА! Булгаргаз поиска 18% по-скъп газ от 1 юли
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Булгаргаз" поиска от Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) цената на природния газ да поскъпне от 1 юли с 18%. Предложението е внесено в Комисията в съответствие с изискванията на Наредба № 2/2013 г.

препоръчано

Предлага се КЕВР да утвърди поскъпване за трето тримесечие на 2018 г. в размер на 427,12 лв. за кубически метра газ или 40,18 лв./MWh, без да са включени такси за достъп, пренос, акциз и ДДС, уточниха от държавната газова компания.

С така поисканото увеличение се очаква да поскъпнат също токът и топлоенергията от 1 юли. Цената на електроенергията за бита ще скочи най-малко с близо 2 на сто.

Припомняме, на последното обсъждане на цените в КЕВР граждански сдружения поискаха от председателя на държавния регулатор Иван Иванов да насрочи извънредно заседание на комисията, след като стане ясно с колко ще поскъпне газът. Иванов обаче отказа с аргумент, че комисията не може да определя цени на доставка на границата на страната.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Доц. Цеков с тежки думи за скандалите около служебния кабинет: Това е един анклав на политическата безотговорност. Правят мащабни чистки, изборите са под заплаха (ОБНОВЕНА) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Доц. Цеков с тежки думи за скандалите около служебния кабинет: Това е един анклав на политическата безотговорност. Правят мащабни чистки, изборите са под заплаха (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК