BG EN

Топадвокати на съд за иманярство! Разкопали с трактор местност край Айтос, за да търсят находки!

ЧАС ПИК

Топадвокати на съд за иманярство! Разкопали с трактор местност край Айтос, за да търсят находки!

15115
на 01.03.2015
Топадвокати на съд за иманярство! Разкопали с трактор местност край Айтос, за да търсят находки!
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Известните адвокати Живко и Здравко Чепишеви ще бъдат изправени пред Окръжен съд - Бургас през март по обвинение за иманярство. Това сочи графикът на Бургаския окръжен съд, предаде Флагман.бг.

Братя Чепишеви са подведени под отговорност по чл.277, ал.3 от Наказателния кодекс, по който ги грози затвор от една до шест години.

Според прокуратурата през ноември 2011 година те са търсили ценни исторически находки край айтоското село Черноград. Наели трактор, който разкопавал култова местност край селото, датираща от 4 век след Христа.

препоръчано

Разкопките причинили щети на държавата за 70 хил.лв., отчитат от държавното обвинение.

Братя Чепишеви обаче имат друга версия за случая. Те твърдят че са оглеждали имот, поръчан им от гръка Николас Узунидис, който имал намерение да го наеме. Клиентът им поискал да види дали в него има вода и затова наел багер, който да копае и да провери това, сочат двамата девинчани. Докато младежът копаел, те останали в близката черешова градина, от която ги арестувала полицията с мотив, че са иманяри. След това пък били натикани в клетка в Областната  дирекция на МВР в Бургас, където обикновено слагали буйстващи и пияници. Адвокатите се жалваха от полицейско насилие.

Чепишеви са известни адвокати от Смолян. Здравко Чепишев е бивш кандидат-кмет и кандидат-депутат от РЗС.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО) Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО)
ново
Днес: 9
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК