"Топчиите" зарадваха Венгер с обрат

13520
на 10.12.2016
Топчиите зарадваха Венгер с обрат

Арсенал победи като домакин Стоук Сити с 3:1 в мач от 15-ия кръг на Висшата лига.
С попадение от дузпа на Чарли Адам в 29-ата минута гостите от Стоук Сити поведоха в резултата.

Тио Уолкът в 42-ата минута, Месут Йозил в 50-ата и Алекс Ийоби в 75-ата минута вкараха головете за успеха на Арсенал.

След обрата в срещата Арсенал оглави поне за 24 часа класирането във Висшата лига, като се изравни по точки с Челси на върха, но "сините" са с мач по-малко. Стоук Сити заема десетата позиция във временното подреждане.