Тотнъм запали фитила на Астън Вила и продължава да мечтае за титлата

3517
на 13.03.2016

Тотнъм удари с 2:0 Астън Вила в Бирмингам и продължава да мечтае за титлата във Висшата лига.

Лондончани вече дръпнаха с шест точки на Арсенал и изостават само с две от Лестър и първото място, но пък "лисиците" имат мач по-малко - утре играят с Нюкасъл.

И двата гола за "шпорите" мушна звездата на тима Хари Кейн (45 и 48). Така лондончани поставиха под напрежение Лестър в битката за шампионската титла в Англия.

От своя страна Астън Вила записа поредна загуба в първенството и се бетонира на последното място в класирането, като бирмингамци със сигурност изпадат в Чемпиъншип, пише gol.bg.

Срещата на "Вила Парк" започна мощно за гостите от Тотнъм и те можеха да вкарат още в четвъртата минута, но тогава Хари Кейн прати топката в гредата.
Последваха нови атаки за "шпорите", които се отчетоха и с пропуск на Кристиан Ериксен. В 28-ата минута Хари Кейн отново можеше да вкара, но стреля до гредата.

Това бяха силните минути на гостите, които правеха каквото си пожелаят на терена, но така и не намираха мрежата на домакините, които основно се защитаваха и нямаха идея как да стигнат до противниковата врата.
В 39-ата мимута Астън Вила стигна до най-чистото си положение за това първо полувреме, но Руди Гестеде не успя да вкара. Секунди преди почивката Деле Алли намери Хари Кейн и той вкара за 0:1.

Втората част също започна вихрено за Тотнъм. В 48-ата минута отново Деле Алли асистира на звездата Хари Кейни той направи 0:2. Това попадение тотално разби домакините и те рухнаха.

Срещата до края се доиграваше, като Тотнъм изцяло имаше инициативата, нозаложи на многоходови разигравания и пестеше силите си. В 75-ата минута Ерик Ламела се освободи от защитата на домакините и стреля мощно, но в аут.
Последва и пропуск на Кристиан Ериксен. До края не се случи нищо запомнящо се, Тотнъм заслужено си грабна победата и продължава да мечтае за шампионската титла.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)