Борусия (Дортмунд) попиля Тотнъм, с единия крак е на 1/4-финалите

ЧАС ПИК

6255
на 10.03.2016

Отборът на Борусия Дортмунд е с единия крак на четвъртфиналите на Лига Европа. Немският състав се наложи с 3:0 над Тотнъм в първия осминафинал на турнира. Точни за успеха бяха Пиер-Емерик Обамеянг и Марко Ройс, който се разписа на два пъти.

Домакините от Борусия Дортмунд имаха подчертано превъзходство през целия мач, а за доминацията им през първите 45 минути говори и статистиката. „Жълто-черните“ отправиха 12 удара по посока вратата на английския състав, срещу едва два за гостите.

Същевременно Тотнъм се представи под очакванията. Английският не успя да се противопостави успешно на съперника си.

Първата по-интересна ситуация в мача дойде в 7-ата минута, когато Дурм стреля, но ударът му мина в страни от левия стълб на Уго Лорис. Пиер-Емерик Обамеянг засече центриране в 12-ата минута, но топката мина над напречната греда на вратата на „шпорите“.

Две минути след това Хенрих Мхитарян отправи мощен удар от дистанция, Лорис изби, а Обамеянг направи добавка, при която топката се озова в мрежата. Преди това обаче страничния рефер бе маркирал засада и попадението не бе зачетено.

Дортмунд повече след половин час игра. След центриране от ляво, Пиер-Емерик Обамеянг бе оставен непокрит, извиси се над всички и с глава насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на англичаните, пише gong.bg.

През втората част Борусия започна също така активно, а в 51-ата минута домакините удариха греда. Мхитарян подаде към Обамеянг, той опита удар, който обаче не бе много добър, а така топката се озова в Гонсало Кастро, който стреля, а топката нацели десния стълб на Лорис.

В 61-ата минута резултатът стана 2:0. След заучено изпълнение на корнер Субашич центрира в наказателното поле, а Марко Ройс засече за 2:0.

Класическото 3:0 бе оформено в 70-ата минута. След хубава тройна комбинация между Обамеянг, Бендер и Ройс, последният нанесе решителен удар.

Реваншът е на 17 март от 22.05 часа.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите
Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО) Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО)