BG EN

Трагедия! Броят на жертвите при американския авиоудар в Афганистан стана 16

СВЕТЪТ ДНЕС

Трагедия! Броят на жертвите при американския авиоудар в Афганистан стана 16

8781
на 22.07.2017
Трагедия! Броят на жертвите при американския авиоудар в Афганистан стана 16
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Жертвите на погрешния американски авиоудар в Афганистан станаха 16, като двама са ранени, съобщава Франс Прес, като се позовава на информация на местните власти.

препоръчано

По-рано бе съобщено, че при авиоудар на Съединените щати срещу лагер в афганистанската провинция Гилменд по погрешка са били убити 12 афганистански полицаи, а един е ранен.

Инцидентът е станал в следобедните часове на 21 юли (петък), когато афганистански сили са прочиствали села в провинция Гилменд от бойци на радикалната групировка „Талибан“.

„При въздушните удари на Съединените щати 16 афганистански полицаи, сред които и двама командири, са били убити. Още двама сътрудници на полицията са ранени“, съобщава представителят на губернатора на провинция Гилменд Омар Звак.

Превод и редакция: ПИК

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО)
ново
Днес: 12
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК