BG EN

Трети бойкот срещу цените в големите търговски вериги

Животът днес

Трети бойкот срещу цените в големите търговски вериги

29370
на 27.02.2025
Трети бойкот срещу цените в големите търговски вериги
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

За днес е обявен трети бойкот срещу високите цени в големите търговски вериги. Зад инициативата застават няколко организации, които призовават да не се пазарува и да се плаща с банкови карти.

препоръчано

До този момент се проведоха два бойкота срещу високите цени на храните, припомня БНТ. След първата акция хранителните вериги отчетоха спад на оборотите със 7,9 млн. лева спрямо предходния ден, докато при втория опит за бойкот спадът в оборотите на търговските вериги е бил едва 1,1 млн. лева.

Междувременно, държавата излезе с пакет от мерки за овладяване на високите цени. Част от тях включват скъсяване на веригата на доставки, ограничаване на прекупвачите и недопускане на нелоялни практики.

Последваха и масови проверки в цялата страна от БАБХ, НАП и КЗП. Контролните органи проверяват всички търговски обекти, в които се продават хранителни стоки.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета Радев в Министерския съвет (ОБНОВЕНА) ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета "Радев" в Министерския съвет (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 113
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК