ГОРЕЩО
ЕКШЪН! Радев скочи на опозицията заради големия дефицит и раздутата администрация, изгаври се с Кокорчо, Божо и Мартин за екселските таблици
СТРАХОТНО! 11 години по-късно: Бихме Италия на волейбол
МЪЛНИЯ! Депутат от "Промяната" сяда на подсъдимата скамейка заради голяма клевета по случая "Баба Алино" (ДОКУМЕНТИ)
Гръмна новина, че Путин е готов на мирни преговори след недостига на гориво заради украинските удари
МИРИШЕ НА СКАНДАЛ! Скопие привика посланика ни заради воаяжа до Пампорово на съпругата и сина на Мицкоски
Ядрената централа във Фукушима пострада сериозно при труса от 2011г
Трус с магнитуд 5,5 разтърси района на авариралата атомна централа Фукушима 1 в Япония. Епицентърът е бил на дълбочина от 20 километра под дъното на океана. Няма заплаха от цунами, нито пък данни за нанесени щети на атомната централа или за повишение на радиационния фон в района. АЕЦ Фукушима 1 аварира след катастрофалното земетресение и последвалото го опустошително цунами в Япония на 11 март 2011 г. Въпреки сериозните щети във Фукушима и отказа на много европейски държави да се откажат от строителството на нови ядрени централи, интересът към атомната енергетика расте. Това са изводите от ежегодният доклад на страните-износителки на петрол ОПЕК. Развитието на този тип енергетика в световен мащаб ще продължи, твърдят експертите. Темповете на растеж от 1,7 процента ще се запазят, категорични са още те. Докладът обаче предупреждава, че усилването на мерките за безопасност в този тип централи ще доведе до поскъпване на енергията от тях и понижение на рентабилността.препоръчано


