BG EN

Угасиха пожара на пренасящ торове товарен кораб в Северно море

Европа

Угасиха пожара на пренасящ торове товарен кораб в Северно море

4794
на 31.05.2015
Угасиха пожара на пренасящ торове товарен кораб в Северно море
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Продължил цяла седмица пожар на товарен кораб, пренасящ 6000 тона минерални торове в Северно море беше угасен, предаде ДПА. От кораба не се издига дим, съобщи Михаел Фридрих, говорител на германския централен кризисен щаб. Пожарът на кораба "Пърпъл бийч" избухна в понеделник в товарния отсек. Корабът се намираше на 30 км от немския остров Хелголанд в Северно море. Екипажът беше евакуиран на брега, имаше пострадали със симптоми на задушаване от дим. Първоначално властите се опасяваха, че корабът може да експлодира.

препоръчано

Около 48 часа след началото на пожара водни оръдия от кораби за реакция на извънредните ситуации успешно потушиха пламъците. Пожарът обаче продължи да тлее до рано тази сутрин. Властите все още не са изяснили причините за пожара. Жителите на крайбрежието бяха предупредени да държат прозорците си затворени и имаше съобщения за странни миризми. Не бяха отчетени обаче опасни нива на вредни субстанции.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 90
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК