УДАРНО! Политологът Стойчо Стойчев разби БСП и опасната игра на тандема Нинова-Радев
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Ген. Венцислав Мутафчийски бързо набра популярност - заради компетентностите, а и това, че е генерал, се възприема позитивно в българското общество. Това каза пред "Марица" политорогът доц. Стойчо Стойчев.
"Има обаче и такива, които се опитват да капитализират лични активи на базата на набралото популярност хейтърство. Винаги има недоволни хора, които критикуват. И за да ги спечелиш на своя страна, самият ти трябва да имаш такъв тип комуникация", заяви още той, визирайки БСП и поведението на Корнелия Нинова и червените депутати в парламента.
"Затова след кризисният щаб и ген. Мутафчийски, правителството до голяма степен обират позитивния сантимент, за хората, които търсят реализация - основно президентът Румен Радев и г-жа Корнелия Нинова като най-изявен ударник на партийната опозиция, използват по-остри линии на конфронтация, отричат всичко. Това обаче трябва да се прави с мярка, защото в някои моменти подобно поведение играе контрапродуктивна роля. Не можеш да твърдиш, че мерките у нас са неадекватни, при положение, че целият свят налага тези мерки", изобличи Стойчев опасната игра с живота и здравето на българите на тандема Нинова-Радев.
"Но кризата върши и положителни неща - например за г-жа Корнелия Нинова, като ѝ предреши избирането за председател на БСП. В условия на извънредно положение и пандемия какви кампании можеха да водят нейните опоненти!? Никакви", продължи социалистическата тема политологът.
"В такава ситуация като цяло правителството трупа дивиденти - обяснимо е, в трудни моменти хората се доверяват повече на властите, чакат оттам да дойде помощ", анализира той.
"Трябва ли да има някаква много остра икономическа криза в национален план след пандемията, което да накара избирателите да поискат да сменят управленския модел. В момента такива фактори не са налице. Смятам, че опозицията губи момента на инерция за трупане на позитиви", каза Стойчев.
"Ходовете на президента в последно време показват лека изнервеност и стремеж да се върне обратно във фокуса на внимание. Той обаче няма работа като цяло в извънредното положение, няма функции, които да изпълнява. И нещо много важно - в България президентската институция е място, където човек завършва политическата си кариера, не я започва. Институцията предполага търсене на консенсус, роля на обединител, след като вече си изживял политическите върхове в кариерата си, да нямаш други амбиции. Докато при президента Радев си личи плам, устрем, желание да се реализира, което контрастира с улегналостта, която институцията изисква", върна се Стойчев на темата "Румен Радев".