BG EN

"Уикилийкс": Агенцията за национална сигурност на САЩ е шпионирала бразилското правителство

ЧАС ПИК

"Уикилийкс": Агенцията за национална сигурност на САЩ е шпионирала бразилското правителство

5124
на 04.07.2015
Уикилийкс: Агенцията за национална сигурност на САЩ е шпионирала бразилското правителство
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На интернет страницата на WikiLeaks ("Уикилийкс") се появи нова публикация, според която американската Агенция за национална сигурност (АНС) е шпионирала членове на бразилското правителство, съобщава Интерфакс.

препоръчано

Съгласно данни на сайта 29 високопоставени бразилски финансисти, банкери и икономисти са били обект на следене от страна на тайните служби на Вашингтон.

Списъкът стана публично достояние само седмица, след като президентът на латиноамериканската държава Дилма Русеф направи визита в Съединените американски щати.

Преди по-малко от две години информация за това, че телефонът на Дилма Русеф е бил подслушван, а електронната й поща – следена от АНС, стана причина за отмяната на планираното й посещение в Съединените американски щати, а също и за охлаждането на двустранните отношения между двете държави.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Политолог занули Мирчев: Показваш си задника на Росенец, пиеш мазни кафета с Пеевски, а сега се слагаш на Радев (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Политолог занули Мирчев: Показваш си задника на Росенец, пиеш мазни кафета с Пеевски, а сега се слагаш на Радев (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК