BG EN

Украйна започна да внася ток от ЕС

ЕС

Украйна започна да внася ток от ЕС

7840
на 28.10.2022
Украйна започна да внася ток от ЕС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На 27 октомври, държавният търговец "Енергийна компания на Украйна" осъществи първия си тестов внос на електроенергия от Европа.

препоръчано

Това съобщиха от пресслужбата на компанията, цитирани от УНИАН.

Тестовият внос на електроенергия е осъществен от Словакия. Капацитетът му е 1MВт.

"Техническата възможност за внос на електроенергия от Европа в Украйна е още един инструмент за стабилизиране на енергийната ни система. Трябва да сме готови да го приложим", подчерта генералният директор на компанията Виталий Бутенко.

Енергийната компания на Украйна получи правото на внос в резултат на открит търг за достъп до междудържавните енергийни мрежи. Той се проведе в четвъртък, 25 октомври, от националния оператор на преносна система НЕК "Укренерго".

Украйна въоръжените сили на Руската федерация са извършили 85 нападения срещу украински енергийни съоръжения. Само през октомври окупаторите са извършили 51 такива нападения. В резултат на тези удари в много региони е въведен режим на тока.

Президентът Володимир Зеленски също призова украинците съзнателно да ограничат потреблението на електроенергия. Той каза, че руските терористи са създали такива трудни условия за нашите енергетици, каквито никой в Европа не е виждал досега.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО) Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО)
ново
Днес: 109
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК