BG EN

Украйна погаси още 1.65 млрд. долара от дълга си за руски газ

ЧАС ПИК

Украйна погаси още 1.65 млрд. долара от дълга си за руски газ

2488
на 24.12.2014
Украйна погаси още 1.65 млрд. долара от дълга си за руски газ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

„Нафтогаз Украйна” е превел на „Газпром” 1.65 млрд. долара за неплатени доставки на газ, предаде РИА Новости, като се позова на съобщение на компанията.
По-рано министърът на енергетиката на Русия Александът Новак заяви пред журналисти, че Русия ще бъде принудена да прекрати доставките на газ за Украйна, ако през декември Киев не погаси още 1.65 млрд. долара от газовия си дълг. 
„Нафтогаз” преведе на „Газпром” 1.65 млрд. долара в съответствие с подписаното в Брюксел споразумение”, се казва в съобщението. 
Русия възобнови доставките на газ за Украйна на 9 декември след почти половингодишно прекъсване. Зимният газов план, съгласуван от Москва и Киев с посредничеството на ЕС, предвижда до края на годината Украйна да преведе на Русия 3.1 млрд. долара от дълга си за газ. Новите доставки се осъществяват в условията на авансово плащане. 

препоръчано

 

"Фокус"

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Анализаторът Тома Николов с екшън коментар: Ако Радев се обърне към Тръмп, Борисов може спокойно да му каже: Къде си тръгнал ти бе, пич, аз отдавна съм там (НА ЖИВО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Анализаторът Тома Николов с екшън коментар: Ако Радев се обърне към Тръмп, Борисов може спокойно да му каже: Къде си тръгнал ти бе, пич, аз отдавна съм там (НА ЖИВО)
ново
Днес: 65
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК