BG EN

Унгария прие закон, затягащ правилата за приемане на бежанци

СВЕТЪТ ДНЕС

Унгария прие закон, затягащ правилата за приемане на бежанци

1678
на 06.07.2015
Унгария прие закон, затягащ правилата за приемане на бежанци
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Унгарският парламент одобри законопроект, който затяга правилата за предоставяне на убежище на бежанци.

препоръчано

Предвижда се строителството на стена по южната граница със Сърбия, съкращаване на периода за разглеждане на молбите за убежище и отказ на имигранти от Сирия, Афганистан и Ирак да останат в Унгария, минавайки през други страни от ЕС, предаде Ройтерс.

По-рано външният министър Петер Сийярто заявяваше, че Унгария няма намерение да спира действието на европейския регламент за бежанците /"Дъблин-3"/, но няма да приема бежанците, връщани в Унгария от други държави, защото смята, че повечето от тях са попаднали в страната през Гърция.

Будапеща обяснява отказа да приема нелегални имигранти с довода, че част от съседите ни изпълняват изискванията на ЕС за дактилоскопична регистрация на имигрантите и бежанците. Понеже тази европейска система функционира в Унгария, страната често се превръща в първо място за регистриране на нелегални лица в ЕС.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Диана Дамянова с екшън коментар за президентските избори и мераците на Кандев и Христанов: Йотова ще е на балотаж с голяма преднина, ако бъде подкрепена от Радев (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Диана Дамянова с екшън коментар за президентските избори и мераците на Кандев и Христанов: Йотова ще е на балотаж с голяма преднина, ако бъде подкрепена от Радев (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК