BG EN

Уникум! Трансплантираха протези, отпечатани на принтер

СВЕТЪТ ДНЕС

Уникум! Трансплантираха протези, отпечатани на принтер

3997
на 17.06.2015
Уникум! Трансплантираха протези, отпечатани на принтер
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На петима млади хора, на възраст под 30 години, са били трансплантирани протези, отпечатани с помощта на 3D-принтер. Протезите са били поставени на мястото на отстранена костна тъкан, или за да заменят предишни протези, оказали се негодни. Уникалните операции, първите по рода си в Италия, са били извършени в Института по ортопедия "Рицоли" в Болоня. Пациентите са страдали от заболяване на тазобедрените стави.

препоръчано

Предимствата на тези протези, изработени от титан, според ръководителя на отделението за онкологична ортопедия Давиде Донати, е, че са "анатомически по-точни", което им позволява по-добре да се възприемат от организма. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК