BG EN

Фидел Кастро напомни за огромния дълг на САЩ пред Куба

ЧАС ПИК

Фидел Кастро напомни за огромния дълг на САЩ пред Куба

2863
на 14.08.2015
Фидел Кастро напомни за огромния дълг на САЩ пред Куба
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Лидерът на кубинската революция Фидел Кастро се срещна навръх своя 89-ти рожден ден с президентите на Венецуела и Боливия, които са най-близките съюзници на Куба в Латинска Америка. Срещата на легендарния лидер с Николад Мадуро и Ево Моралес се състоя в четвъртък, 13 август, ден преди визитата на острова на държавния секретар на САЩ Джон Кери.

препоръчано

Преди визитата на Кери Кастро напомни за огромния дълг на САЩ пред Куба. В четвърктък Кастро публикува в местните медии материал, в който още веднъж поиска от САЩ да възмездят многомилионните загуби, свързани с търговската блокада на Куба.

В петък Джон Кери пристига в Хавана на официално посещение и ще стане първият високопоставен чиновник на САЩ, чийто крак за първи път от 65 години ще стъпи на кубинска земя. Кери ще участва в церемонията по вдигането на американското знаме над посолството в Куба. Не се планира среща с Фидел Кастро или с брат му Раул Кастро, който е премиер на страната.  /РИА"Новости" 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март
ново
Днес: 114
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК