Франция чукна Швеция, Варан бе точен за "петлите"

12338
на 18.11.2014
Франция чукна Швеция, Варан бе точен за петлите

Франция победи с 1:0 Швеция в контролна среща играна на "Стад Велодром" в Марсилия. Единственото попадение в мача заби Рафаел Варан.
Проверката предложи динамичен и открит футбол, като домакините търсеха повече победата и в крайна сметка заслужено си я взеха.
Както е известно, "петлите" не участват в настоящите евроквалификациите, къй като финалите на Евро 2016 година ще са именно във Франция.
Шведите от своя страна водят битка в Група "G" и до момента са с отлични изходни позиции за атака на еврофиналите. Звездата на скандинавците Златан Ибрахимович пропусна контролата поради контузия, пише gol.bg.
Иначе тези две национални гарнитури са се срещали вече 19 пъти, като "петлите" имат 9 победи на сметката си, срещу 5 успеха в актива на скандинавците. Пет мача са завършвали наравно.
Франция започна атакуващо мача и още в началото притисна шведите в собствената им половина. В 4-ата минута Пол Погба проби през центъра и стреля от дъгата на наказателното поле, но топката мина над вратата на гостите.
"Петлите" продължиха да доминират и малко по-късно Лайвин Курзава залъга трима играчи на шведите, след което сеопита да преоделее технично Исаксон, но той показа класа и спаси.
В 15-ата минута Матийо Валбуена проби отляво и центрира в наказателното поле на гостите, където Жиняк стреля с глава, но в аут. Това бяха силните минути на домакините, но те така и не успяха да вкарат.
Последва и пропуск на Пол Погба, който от чиста позиция стреля в страни от вратата. Постепенно шведите живнаха и успяха да изнесат играта в по-предни позиции.
В 22-ата минута гостите дори можеха да вкарат, но удар на Ларсон от фаул срещна стената изградена от футболисти на Франция.
"Петлите" отговориха с отсечен шут на Бакари Саня, но топката мина до гредата на Исаксон. Следващите минути на "Стад Велодром" бяха леко скучновати, ако изключим една странична ножица на Валбуена след половин час игра.
В 36-ата минута Жиняк пусна страхотен пас към Гризман, който се озова сам срещу Исаксон, но се замота и не успя да нанесе голов удар. Малко по-късно пък Крафт едва не си заби ефектен автогол.
Второто полувреме започна със страхотно положение за Франция. Жиняк получи топката на точката на дузпата и стреля със завъртане, но Исаксон спаси.
Последва страхотна атака за Швеция. Качаниклич и Ларсон разцъкаха технично пред наказателното поле на "петлите", но така и не се стигна до голов удар.
В 58-ата минута, пък Жиняк не успя да вкара от един метър, след пас на Гризман, но бе вдигната и засада. След час игра Саня и Гризман си размениха подавания, след което последва техничен шут на Гризман, но отново не се стигна до попадение за домакините.
Малко по-късно последва и удар от упор на Гризман, но Исаксон спаси. Играчите на Дидие Дешан контролираха играта ивладееха топката, но така и не успяваха да стигнат до наистина чисто голово положение.
От своя страна гостите се защитаваха много правилно и затваряха празните пространства, което още повече затрудняваше домакините в предни позиции.
След час игра Карим Бензема се опита да вкара от пряк свободен удар, но топката мина до лявата греда на гостите. Към края на срещата французите натиснаха, но резервата Сисоко не успя да преодолее Исаксон.
Така се стигна до 84-ата минута, когато Гризман центрира от ъглов удар и Рафаел Варан се извиси и с глава вкара фантастичен гол с глава за 1:0.
Минута по-късно Оскар Венд игра с ръка в собственото си наказателно поле и последва дузпа за Франция. Зад топката застана Карим Бензема, но по подобие на Ивелин Попов стреля високо над вратата.
До края Франция контролираше играта, не даде никакъв шанс на шведите и заслужено си взе победата.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден