BG EN

Хакери източват милиони от дебитни карти

Америка

Хакери източват милиони от дебитни карти

11475
на 10.05.2013
Хакери източват милиони от дебитни карти
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Опасността хакери да оберат банка е достатъчно голяма не само като сюжет на филм. 45 милиона долара са източени за няколко часа. Осем души, които са сочени за извършители на този обир, бяха изправени пред съда в Ню Йорк. Предполага се, че киберпрестъпниците, които са източвали пари от банкомати, са действали с помощта на съучастници в много страни по света, информира БНТ.

препоръчано

Заловените осем души са нюйоркската клетка от международна мрежа за
източване на банкомати. Киберкрадците успели да проникнат в база данни
на предплатени дебитни карти. Атаките им били насочени основно срещу две банки - едната в Обединените арабски емирства, а другата - в Оман.

Веднъж добрали се до информацията, те създавали фалшиви магнитни карти, с които теглели пари в брой по цял свят. За десет часа били направени около 36 хиляди транзакции общо за 45 милиона долара в 24 страни. При това средствата на притежателите на дебитни карти оставали недокоснати. Хакерите атакували суми от резерва на банките, поддържан за обслужване на картите.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 125
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК