ХИТ НА МОРЕТО! Разпродажба на годината! Вадят на търг 150 имота на фалиралия гигант „ГМ Строй”! Цените без аналог - под 500 евро на кв. м за апартамент
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Владимир Вакрилов, синдикът на „ГМ Строй” ООД – най-могъщата строителна фирма в Бургас до 2009 година, която впоследствие фалира, а собствениците Георги Иванов и Йордан Бенов излязоха от дружество, ще извърши безпрецедентна продажба този месец.
На търг ще бъдат продадени 150 имота на компанията, намиращи се в сградата на „МедПетрол” в ж.к.”Меден рудник” и съседните блокчета, които преди 7-8 години бяха изградени от „ГМ Строй”, съобщава "Флагман".
Огледите на имотите ще са този петък от 12 часа пред сградите, а търгът – на 18 август. Вижте пълния списък - УК.
Средните цени са без аналог – под 500 евро на кв.м. за апартаменти, офиси и магазини, както и между 2000 и 2500 евро за гараж. Става въпрос за сгради, които имат АКТ 16 или предстои съвсем скоро да придобият такъв, какъвто е случаят с бл.500.
Средствата от публичната продан ще бъдат използвани от синдика за завършването на незавършените проекти на „ГМ строй”, в това число и първия бургаски Небостъргач.
Най-сериозният разход е за трафопост, който трябва да захрани огромната сграда. Почти решен е проблемът с асансьорите, двигателите са поставени, събрани са и немалко средства за закупуването на кабинките. Оптимистичният план е до края на годината да бъде осигурен финансовият ресурс.
Съвсем скоро ще се обяви търг и за имотите в Небостъргача, но се чака да се съберат да се направят още няколко стъпки към АКТ 16, за да им се вдигне цената, разясниха запознати. Припомняме, че Община Бургас задели в бюджета си за тази година 500 хил.лева, с които ще направи подпорната стена на билдинга и паркинга, но уговорката е, че СМР-ата ще бъдат реализирани само, ако собствениците задвижат останалите процедури по завършването на сградата.


