ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
С нов хит е на път да се прочуе Хасково. В центъра на града вече се издига още един интересен паметник - на завистта. Той е дело на Господин Тенев и изобразява митологичния Икар в устрем да полети, но две ръце на скелет опитват да пречупят крилете му. "Българският Икар" е наименованието на триметровата творба, съобщи БТА.
Това не е паметник, пред който се поставят цветя - той е направен за пречистване на душата, ако този, който застане пред него, все пак я има, каза кметът на града Георги Иванов на церемонията по откриването.
Господин Тенев е роден през 1953 г. Живее и работи в Хасково. Негово дело е и статуята на Баба Яга в града, заклеймена от църквата като "дело на сатаната", както и "кацналия" върху сградата на общината метален бухал.


