BG EN

Хуан Гуайдо търси подкрепа от Еквадор

Америка

Хуан Гуайдо търси подкрепа от Еквадор

11732
на 03.03.2019
Хуан Гуайдо търси подкрепа от Еквадор
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Венецуелският опозиционен лидер Хуан Гуайдо, който е на латиноамериканска обиколка, в търсене на подкрепа за промяна в управлението на родината си, се очаква да посети Еквадор и да разговаря с президента Ленин Морено, съобщават световните агенции, цитирани от БНР.

препоръчано

Преди това в Аржентина той апелира за дипломатически и международен натиск срещу режима на Николас Мадуро.

Гуайдо отправи призив за нови протести в родината си и се зарече, че въпреки грозящата го заплаха от арест, ще се върне във Венецуела до понеделник.

„Днес обявяваме, че ще бъдем упорити, ще свикаме нови протести“, заяви Гуайдо, който е признат от повечето западни държави като егитимен временен президент на Венецуела.

Гуайдо обаче е заплашен от арест в Каракас заради нарушената забрана да напуска Венецуела.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета Радев в Министерския съвет (ОБНОВЕНА) ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета "Радев" в Министерския съвет (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК