Хърватски сайт: Лудогорец е сериозен отбор, само Сотириу струва над 2 млн. евро

4697
на 20.07.2022

"Лудогорец се завръща в Ирландия с преднина от три гола и с това 3:0 срещу Шамрок вече е на вратата на третия предварителен кръг на Шампионската лига", обяви хърватското издание sportske.jutarnji.hr. Евентуалният следващ съперник на българския шампион в следващия кръг е хърватският Динамо Загреб и медиите в страната следиха с интерес развитието на двубоя на Лудогорец с ирландците. "Лудогорец е сериозен отбор, който се надява да стигне чак до групите на Шампионска лига, но все пак с ясни граници. Той владееше топката 54 процента, направи 16 удара, шест от които - в рамката на вратата.

Централният нападател от Кипър Пиерос Сотириу с две попадения през първото полувреме насочи везните на страната на фаворита Лудогорец. Българският шампион доминираше и заплашваше, а 26 минути му бяха достатъчни, за да разтресе за първи път мрежата и да направи ирландския вратар още по-несигурен. След това Сотириу отбеляза с глава при пряк свободен удар на Оливейра. Той вкара втория гол в 35-ата минута, като се ориентира в наказателното поле и вкара отбита топка. Това е играч, който според Transfermarkt струва 2,1 милиона евро и е на 29 години.

Лудогорец владееше топката, заплашваше, вратарят на гостите направи няколко спасявания, Шамрок Роувърс не отправи нито един удар през първото полувреме. Нито близо до вратата, камо ли в наказателното поле. До края обаче имаха шест удара, единият - в рамката на българската врата. И когато изглеждаше, че мачът ще завърши 2:0, в четвъртата минута на добавеното време българският шампион направи преднината доста голяма", пише още изданието.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си