Царско село удари ЦСКА в инфарктен мач със спорна дузпа и червен картон

Топ новина

8090
на 18.04.2021

Царско село победи ЦСКА в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Срещата на комплекса до Околовръстното завърши при резултат 2:1.

Костадинов и Даскалов вкараха головете за победителите, а за ЦСКА се разписа Бисмарк Чарлс, предават колегите от "Топспорт".

Първият гол за домакините беше много спорен, като дойде след дузпа, отсъдена за фаул на Занев. Ветеранът изглежда извърши нарушението на линията на наказателното поле. Повторенията на ситуацията обаче оставиха поле за съмнения, като изглеждаше, че и двамата състезатели се блъскаха, а дори нарушението е на линията на пеналта.

Реферът обаче даде 11-метров наказателен удар, превърнат в попадение от Костадинов.

В 34-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като за второ поредно нарушение в близост до Бусато, Занев видя втори жълт картон и остави тима си в намален състав.

В 75-ата минута подаване към влезлия като резерва Бисмарк Чарлс бе превърнато от него в първо попадение за тима, след чудесно отиграване с глава от трудна ситуация. Намесата на вратаря не беше достатъчно добра.

Капитанът на "царете" Реян Даскалов бе големият герой в последната минута на срещата. Той отправи топовен изстрел посока вратата на Густаво Бусато след избита топка от фаул и кълбото влетя в "червената" врата.