ЦСКА спечели Купата на България, след като би Монтана

18191
на 24.05.2016

Стефан Маламов донесе победата на „червените“, съдията изгони Кокала на трибуните

ЦСКА спечели Купата на България, след като победи във финала Монтана с 1:0. Двубоят се игра пред над 35 000 зрители на стадион „Васил Левски“. Станислав Маламов донесе победата на „червените“ с гол в 12-ата минута.

След равностойно начало ЦСКА поведе при първата опасност пред вратата на Монтана. В 12-ата минута при заучено положение от ъглов удар капитанът на ЦСКА Борис Галчев центрира в наказателното поле към Ангел Грънчов, който бе на близката греда. Той отклони топката към Маламов, който с първия си гол в турнира за сезона откри резултата.

Веднага след гола Момчил Цветанов пропусна отлична възможност да удвои преднината на „армейците“.

В 19-ата минута Сергей Георгиев от Монтана имаше възможност да излезе на стрелкова позиция, но не успя да стигне до топката.

Треньорът на Монтана Емил Велев направи смяна още в 38-ата минута, като на терена се появи Иван Минчев на мястото на Мичев.

Минута по-късно Йордан Йорданов засече с глава топката след ново статично положение за ЦСКА, но ударът му бе неточен.

Най-добрата възможност за гол за Монтана през първата част бе в 45-ата минута, когато Иван Минчев стреля опасно от пряк свободен удар. Топката мина край вратата на Господинов, който не реагира.

Шест минути след почивката ЦСКА за малко не удвои резултата, когато Йордан Йорданов стреля с глава след центриране от фаул, но Ивайло Василев изби в корнер.

В 57-ата минута футболистите на Христо Янев бяха още по-близо да вкарат втори гол, когато Момчил Цветанов намери Маламов, който с шут от 7-8 метра нацели дясната греда.
В 71-ата минута отново Маламов бе близо до гол, но Василев спаси шута на нападателя.

Наставникът на Монтана Емил Велев - Кокала бе изгонен от треньорската скамейка през второто полувреме, след като Борис Галчев бе изритан от играч на Монтана. Това доведе до напрежение на резервните скамейки. Кокала започна да репликира главния съдия Станислав Тодоров, който не се поколеба да го прати на трибуните.

До края мача играчите на Монтана се опитаха да застрашат вратата на ЦСКА, но атактите им рядко стигаха до добри позиции за стрелба.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нинова разкри целите на БСП - защо Григорова и Йончева предадоха партията (ВИДЕО)