BG EN

Червен общинар: Ами ако в ТЕЦ „Земляне” влезе терорист?

ЧАС ПИК

Червен общинар: Ами ако в ТЕЦ „Земляне” влезе терорист?

4939
на 14.07.2013
Червен общинар: Ами ако в ТЕЦ „Земляне” влезе терорист?
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Този млад човек, който доколкото разбрах е търсил изяви, участвал е в популярни предавания, показва, че като психически портрет е човек, който е склонен към самоизяви, към това да бъде забелязан, да бъде във фокуса на медиите.

препоръчано

  Това каза за БГНЕС Калоян Паргов, общински съветник от БСП в коментар за случая с финалиста от „Гласът на България” Игор Шабов, който се качи на комина на ТЕЦ "Земляне" в знак на протест. "Предполагам, че на фона на протестите, ескалират случаите, в които хората търсят такава самоизява и намират начин да я проявят. По-притеснителното е, че в един обект от важно общинско значение за града, какъвто е този ТЕЦ, има пробив в охранителната система и необезпокояван някой може да влезе и да се качи на комина. Не дай си Боже някой да влезе и да извърши терористични действия, което ще има огромни последствия", заяви Паргов. Той посочи, че този обект се охранява от фирма "Егида", която е общинска фирма, търговско дружество.

  "В последните години ние като политическа група в СОС сме настоявали за преструктурирането на "Егида", да бъде добре укрепена, технически оборудвана и т.н., за да може наистина да изпълнява функциите, за които е създадена. Но така или иначе предишните управления, както и настоящото продължава една политика по унищожаването на "Егида". Това, което се случва е само един от резултатите за бездействието на столичната администрация и управлението в София", подчерта общинският съветник. Той посочи, че от гледна точка на охранителната дейност, никога не можем 100% да бъдем застраховани, че едно или друго събитие няма да се случи, че са взети всички мерки за сигурност.

  "Този прецедент вече е факт и мисля, че трябва незабавна проверка, да се види стационарната охрана, която е на място дали е спазила вътрешния ред, който е установен за охрана и наблюдение на този обект. Най-вероятно ще се наложи да се засили охраната на такива важни обекти, защото днешният случай, колкото и да е чисто политически, е показателен за това, че критичната инфраструктура, не само в София, а и в страната, има нужда да бъде обект на по-специални мерки от органите на реда и от фирмите, които са поели ангажимент да я пазят", допълни Паргов.

  Той запита какво ще се случи ако група терористи решат да извършат атентат в някой такъв ТЕЦ. "Това е основното, върху което трябва да се замислим. Това, че един млад човек, повлиян от определени политически събития в страната, е решил да направи тази самоизява е едно събитие, което ще се отрази в медиите. Но трябва да се замислим и като общински съветници как такива фирми да охраняват критични обекти, които са от национално значение", подчерта още Калоян Паргов.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 92
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК